Assistents al segon congrés
de la
Confederació Regional de Societats de Resistència
"Solidaritat Obrera"

En el que es va es va prendre la decisió de constituir la
Confederació Nacional del Treball (CNT)
Barcelona, 30, 31 d'octubre i 1 de novembre de 1910.

De la relació següent hem fet el següent

RESUM
Delegats Assistents  136   
Societats 119   (77 de Catalunya) 
Federacions locals  ( 5 de Catalunya)
Consell local de Badalona   
Localitats 27   (11 de Catalunya)

Societats Catalunya (*) 77  Societats de la resta de l'Estat  42
*Federació de Badalona 1  *Federació de Saragossa 1
*Federació de Sabadell 1  A Coruña 1
*Federació de Terrassa 1  Alcoi 2
*Federació de Valls 1  Algeciras 1
*Federació de Vilafranca 1  Bujalance 2
*Consell local de les seccions
obreres de Badalona
1  Cervera del Río Alhama 1
Badalona 6  Gijón 17
Barcelona (**) 41  La Felguera 5
Igualada 1  La línea 1
Manlleu 1  Loja 1
Sabadell 12  Màlaga 1
Sant Feliu de Codines 1  Palma 1
Sitges 3  Pinos Puente 1
Terrassa 8  Salamanca 1
Valls 1  Saragossa 5
Vilafranca del Penedès 2  Sevilla 1
Vilanova i la Geltrú 1  Vigo 1

(*) No es comptabilitzen les federacions ni el Consell.
(**) S'nclouen les societats de Sants, Sant Martí de Provençals i
      Poble Nou.

Relació

Delegat Societat Localitat
Aguilà (o Águila), Bartolomé Agricultores Manlleu
Albert, Miquel Sociedad Obrera de Cilindradores, Aprestadores y
demás acabados en piezas
Barcelona
Alemany, José Cargadores y Descargadores de Ferrocarriles y Carruajes, Barcelona
Ávila, Rafael Cajonistas y Aserradores “La Libertad”, A Coruña
Ávila, V. Sección Constructora de Calzado, Málaga
Belis, José Oficis diversos Badalona
Benet, Jaume Obrers vidriers "la Tierna Semilla" Poble Nou
Bernabeu, José Tejedores Mecánicos en Lana, Sabadell
Bernabeu, Rafael Unión del Arte Fabril, Alcoi
Boada Josep Federación Local de Sociedades Obreras, Terrassa
Brillas, Antonio Unión del Ramo de Ebanistería Barcelona
Bueso, Joaquin Arte de Imprimir y sus Ramos Afines, Sevilla
Busquets, Gabriel Géneros de Punto, Barcelona
Caba i Vidal, Heriberto. Dependencia Mercantil Barcelona
Cabanes, José Unión del Ramo de Ebanistería Barcelona
Canalda, F. Obreros de Joyería y Platería Barcelona
Cantó, Rogelio Tejedores Mecànicos “La Única” Alcoi
Canyelles, Ramon Obreros Panaderos “La Espiga” Barcelona
Carítico, Buenaventura Sociedad de Albañiles “La Llana” Salamanca
Carreras, José M. Asociación de Obreros Peluqueros y Barberos Sant Martí de Provençals
Casals, Pedro Sociedad Obrera de Cilindradores, Aprestadores
y demás Acabados en Piezas
Barcelona
Castells i Jorba, Antoni Albañiles Terrassa
Castillas, Agustín Solidaridad Obrera Badalona
Castillo, Bautista Nueva de Oficiales Peluqueros y Barberos, Barcelona
Català, Fidel Oficiales Albañiles, Barcelona
Claramunt, Isidre Agricultores Vilafranca del Penedès
Clos, Andrés Constructores de Pianos, Barcelona
Córdoba, Jaime Dependientes de Carbonería “La Fraternal” Barcelona
Corominas, Emilio Obreros Carpinteros, Sant Martí de Provençals
Costa, Jaume Carpinteros Badalona
Costa, Ramon Arte de Imprimir Barcelona
Crespo, Pascual Constructores de Cajas de Embalajes “La Germinal” Barcelona i rodalies
Cuní, Emilio Sorteadores o Clasificadores de Lana, Sabadell
Cuscó, Joan Carpinteros Barcelona
Duran Ferrer, Joan Agricultores Sitges
Duval, Fèlix Obreros de Joyería y Platería, Barcelona
Escalona, Antonio Carpinteros Sants
Escorza, Manuel Unión de Oficiales Tapiceros, Barcelona
Escudé, Ricardo Aprestadores, Prensadores y Tintoreros, Sabadell i rodalies
Esteban, Julià Oficiales Albañiles, Barcelona
Esteve, Joan Centro Obrero "Luz del Porvenir" Bujalance (Córdoba)
Faba, Salvador Albañiles y Peones “El Trabajo” Sabadell
Farré i Colomina, Gerònim Oficiales Carpinteros, Terrassa i rodalies
Farrés, Enrique Carreteros Barcelona
Ferrer, Joan Varia Vilanova i la Geltrú
Ferroni, Francesc Secció Vària Terrassa
Fusalva, Joan Obreros Carpinteros, Sant Martí de Provençals
Gallinat, Manuel Sociedad de Sombrereros de Fula Barcelona
Garriga, José Sociedad de Operarios y Cristaleros, Badalona
Geli Massanet, Eduardo Dependencia Mercantil, Barcelona
Gil, Juan Alpargateros “La Defensora del Trabajo”, Cervera del Río Alhama
Gironé, Mariano Arte de la Cestería, Barcelona
Gisbert, Manuel Lampareros, Latoneros y Hojalateros, Barcelona
Graña, S. Géneros de Punto, Barcelona
Grau, Joan Sociedad Obrera Pinos Puente
Herrer, Timoteo Unión de Oficiales Tapiceros, Barcelona
Herreros, Tomàs Arte de Imprimir Barcelona
Izquierdo, Serafin Oficiales Escultores Tallistas en Madera, Barcelona
Javierre, Florencio Obreros Carreteros Terrassa
Jové, Josep Lampareros, Latoneros y Hojalateros, Barcelona
Esteve, Juan Agricultors Bujalance
Jaumar, J. Obreros en Vidrio Barcelona
Julvé, Ricardo Constructores de Cajas de Embalajes “La Germinal”, Barcelona i rodalies
Junyent, Pedro Agricultores Vilafranca del Penedès
Licro, Rosalino Obreros Carpinteros, Sant Martí de Provençals
Liern, Bernardo Constructores de Coches y Carrocería para Automóviles, Barcelona
Lladó Roca, Bruno Federació Obrera Sabadell
Lostau, Ramon Oficiales Cerrajeros de Obra, Barcelona i rodalies
Magriña, Andrés, Unión de Grabadores en Cilindros para Estampados, Barcelona
Maiol, Pedro Arte Fabril Terrassa
Manarro(o Navarro), Joaquim Obreros Carpinteros, Sant Martí de Provençals
Mañè, Miquel Unión de Obreros Metalúrgicos, Barcelona
Marcet, Magín Metalúrgicos Sabadell
Maren, Jorge Obreros Zapateros, Obreros Carreteros y Panaderos, Saragossa
Martí, Joan Federación Local Valls
Martí, Pedro Obreros de Joyería y Platería, Barcelona
Martín, Àngel Cargadores y Descargadores de Ferrocarriles y Carruajes, Barcelona
Mateu, Domingo Obreros Panaderos, Valls
Menacho Fernando Peones Albañiles “Fraternidad”, Vilafranca del Penedès
Merced, Salvador Oficiales Peluqueros y Barberos, Sabadell
Mestres, Antonio Carpinteros Barcelona
Minguet, Joan Sociedad de Peones Albañiles “La Unión” Badalona
Monrua, Joan Obreros Panaderos, Terrassa
Mora, J. Obreros Zapateros, Obreros Carreteros y Panaderos, Saragossa
Moreno, Justo Sociedad de Sombrereros de Fula Barcelona
Musech, Domingo Preparación e Hilatura de Estambres, Sabadell
Negre, Josep Profesiones y Oficios Varios, La Línea (Cádiz)
Negre, Josep Asociación Obrera Loja (Granada)
Olivert, Lluís Oficiales Peluqueros y Barberos, Terrassa
Ordinas, Joan Centro de Albañiles Palma
Palacio, Pablo Fotograbadores y Similares, Barcelona
Pérez, Pedro Obreros Encuadernadores y Similares Barcelona
Perún, Antonio Sabaters La Armonia Barcelona
Piñol, Serafín Sociedad de Constructores de Carruajes i Herreros Barcelona
Plaza, Luís Obreros en Piedra Vigo
Plaza, Vicente Obreros Encuadernadores y Similares Barcelona
Pons, Josep Arte Textil Barcelona i radi
Prat, Agustí Curtidores Igualada
Prat, Francisco Sociedad de Obreros Vidrieros, Badalona
Prat, Ramon Arte Fabril Terrassa
Puig, Jacinto Unión de Grabadores en Cilindros para Estampados, Barcelona
Rabella, Vicente Obreros en Vidrio Barcelona
Regordosa, Antonio Consejo de las Secciones Obreras, Badalona
Rico, Luciano Sociedad Ramo de Guarnición y Correas Barcelona
Rico, S. Sección Constructora de Calzado, Málaga
Ripoll, Ramon Unión de Metalúrgicos, Terrassa
Romià, Mateo Federación Local de Obreros Pintores, Barcelona
Rosé, Cristòfor Pescadores Sitges
Rovira, Joan Oficios Varios “Arte, Libertad, Progreso” Sant Feliu de Codinas
Rovira, Josep Federación Local Solidaridad Obrera, Vilafranca del Penedès
Rull, Joan Constructores de Camas Torneadas en Madera, Barcelona
Sala, Joaquim Peones Albañiles Barcelona
Sala, Tomàs Obreros Peluqueros y Barberos “El Progreso”, Barcelona
Salud, Antonio Centro Obrero Algeciras
Salvador, Norberto Artes del Libro, Sabadell
Sangrés, Jaume Unión de Pintores y Blanqueadores, Sabadell
Satorra, Joan Tintorers, Blanquejadors i Emmidonadors Barcelona
Serra, Domingo Varia Sabadell
Sierra Àlvarez, Pedro Mamposteros i 16 societats més. Gijón
Sierra Àlvarez, Pedro “El Despertar Minero”, i 4 societats més. La Felguera
Subirats, Francisco Carpinteros Sants
Suriachs, Francisco Sociedad de Obreros Vidrieros “La Tierna Semilla” Poble Nou
Tapdot, Salvador Peones Albañiles Sitges
Torrents, Pedro Federación Local de Obreros Pintores, Barcelona
Torró, Francisco Sociedad Ramo de Guarnición y Correas Barcelona
Túnica i Jaume, Francesc Obreros en Vidrio Barcelona
Ubach, Joan Arte Textil Barcelona i radi
Ullod, Francisco Oficiales Cerrajeros de Obra, Barcelona i rodalies
Ussell, Salvador Albañiles y Peones “El Trabajo”, Sabadell
Vallès, Ramon Carreteros Sabadell i rodalies
Vernet, José Oficiales y Aprendices Fideeros, Barcelona
Vicent, Lluís Federación Obrera Sabadellense
Vidal, Francisco Constructores de Edificios, Saragossa
Vidal, Miquel Obreros Curtidores “La Unión Popular” Barcelona i rodalies
Vilanova, Martín Obreros de Joyería y Platería Barcelona
Xercavins Guarro, José Oficiales Carpinteros, Sabadell
Ymbert, Joan Unión de Grabadores en Cilindros para estampados Barcelona
Zuferri, Joaquin Federación Obrera Saragossa
Zuferri, Joaquin Obreros en Madera Saragossa