Militants de la CNT
afusellats pels franquistes a Catalunya (*)
(1938-44)
 
cognoms i nom   veí de executat a el dia
 
Abadia Gómez Francesc Falset Tarragona 06-05-39
Abarca López Gregori Granollers Barcelona 01-10-42
Abella Trias Maties Montblanc Tarragona 31-05-39
Abella SoIé Josep Manlleu Barcelona 29-03-39
Acero Tevel Julià El Prat de Llobregat Barcelona 21-11-41
Aguilera González Joan (CNT-FAI) Blanes Girona 28-07-39
AImirall Gibert Antoni Vilafranca del Penedès Barcelona 02-08-39
Alaso Garcia Lucas Igualada Barcelona 16-06-43
Alastuey Andía Tomás Tremp Lleida 28-05-40
Alba Carbonell Rafael Jesús i Maria Tarragona 10-06-41
Albareda Iglésias Conrad Les Planes d'Hostalets Girona 06-04-40
Alemany Pallerols Aleix El Pla de Cabra Tarragona 30-05-39
Alemany Berenguer Pere Sant Feliu de Codines Barcelona 02-10-42
Alemany Font Josep Sant Pere de Ribes Barcelona 14-05-39
Alentorn Jové Casimir Cervià de les Garrigues Lleida 28-06-40
Alentorn Tarragó Ramon Flix Tarragona 08-08-39
Alfara Sacasa Pere Santa Coloma de Gramanet Barcelona 12-06-40
Almanzora Casanovas Joaquim Badalona Barcelona 27-02-39
Alomà Sanabras Pau (CNT-FAI) Tarragona Tarragona 27-06-40
Alonso Elías Santiago (CNT-ERC) Badalona Barcelona 27-02-39
Alonso Mellado Josep L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 26-08-39
Alonso Soto Julià (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 04-03-39
Alujas Llagostera Ramon Tarragona Tarragona 19-10-39
Alzamora Casanovas Enric Badalona Barcelona 02-03-39
Alzamora Juanpere Antoni (CNT-FAI) Arbolí Tarragona 14-05-41
Andavert Sandrós Jesús Solivella Tarragona 14-07-39
Andreu Clos Florenci Sant Hilari Sacalm Girona 28-07-39
Anglada Plantalench Joan (CNT-FAI) La Canya Girona 22-10-39
Anglés Roselló Josep La Guàrdia dels Prats Tarragona 12-08-42
Anglès Farré Antoni Vimbodí Barcelona 18-11-39
Anguera Martí Josep (CNT-FAI L'Espluga de Francolí Tarragona 14-07-39
Anguera Jordà Joan (CNT-FAI) Reus Tarragona 30-05-40
Aragonés Ortega Joan Barcelona Barcelona 13-05-39
Arévalo Martín Antoni Barcelona Barcelona 18-11-39
Argemí Cantal Segimon Sant Hilari Sacalm Girona 24-02-42
Argilaga Algueró Serafí Darmós Tarragona 23-08-39
Argüelles de Paz, Bernabé Barcelona Barcelona 19-05-43
Arís Bach Ramon Rubí Barcelona 19-05-43
Arnal Garcia Feliu Montcada i Reixac Barcelona 08-07-40
Arriol Obra Lluís Barcelona Barcelona 04-07-40
Artigues Serra Antoni Ascó Tarragona 08-08-39
Asensio Rodríguez Joan Barcelona Barcelona 15-07-39
Asensio Sánchez Teodor Olesa de Montserrat Barcelona 01-08-40
Asensio Cabanes Josep (CNT-FAI) Amposta Tarragona 06-09-40
Avella Cabré Jaume Poboleda Tarragona 06-05-39
Avila Carrasco Norbert Sant Climent de Llobregat Barcelona 18-06-39
Ayala Ayala Tomàs (CNT-FAI) Vilanova i la Geltrú Barcelona 06-07-39
Badosa Basagafías Joan Castellfollit de la Roca Girona 28-07-39
Baeza Delgado Joan Barcelona Barcelona 12-09-39
Balaguer Casellas Ramon Gironella Barcelona 31-10-39
Balañà Fortiç Sebastià Cervià de les Garrigues Lleida 28-06-39
Ballart Corbella Romeu Solivella Tarragona 17-11-39
Ballart Español Joan Solivella Tarragona 19-10-39
Ballesté Ballesté Antoni Roquefort de Queralt Tarragona 31-05-39
Ballester Falcó Angel (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 08-11-39
Balzalobre Montero Josep Barcelona Barcelona 25-04-40
Barceló Marquet Fortunat Falset Tarragona 04-09-40
Bargalló Paloma Doménec Castellbell i el Vilar Barcelona 29-07-39
Baró Costa Genís (CNT-FAI) Orriols Girona 28-07-39
Barrabeig Català Josep Fontcaldes Tarragona 01-05-40
Barriobero Herranz Eduard Barcelona Barcelona 14-02-39
Bartolí Viñals Mateu La Pobla de Cércoles Lleida 16-01-40
Bartolomé Just Bernardí Navarcles Barcelona 20-07-40
Bartomeu Casanovas Salvador Sant Jaume d'Enveja Tarragona 20-06-39
Bartres Sitges Ramon Cardona Barcelona 02-07-40
Bartrina Sala Joan (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 17-12-41
Bartrina Salas Joan (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 17-04-40
Basagañas Figueras Julià Castellfollit de la Roca Girona 28-07-39
Batista Serra Josep Monistrol de Montserrat Barcelona 19-05-43
Bayarri Ferreres Miquel Amposta Tarragona 16-11-39
Becerra Bermúdez Juli Mataró Barcelona 04-02-42
Belloví Jamens Josep Sant Sadurní d'Anoia Barcelona 14-11-40
Beltran Creus Càndid Igualada Barcelona 01-08-39
Beltran Beltran Guillem Torredembarra Tarragona 16-05-39
Benito Fornos Hilari Sant Boi de Llobregat Barcelona 27-03-43
Berbis Bosque Romà Prat de Comte Tarragona 13-05-43
Bertomeu Miró Enric (CNT-FAI) Balsareny Barcelona 28-06-40
Binefa Solà Josep Cervera Lleida 25-05-40
Biosca Sánchez Esteve Castellbell i el Vilar Barcelona 29-07-39
Blanch Anguera Josep (CNT-FAI) La Farella Tarragona 27-08-40
Blasco Pascual Pere Santa Coloma de Gramanet Barcelona 29-07-43
Blavi Olivé Pere Montblanc Tarragona 06-05-39
Bofill Pagòs Joan Badalona Barcelona 04-03-39
Boix Mercader Francesc Sant Vicenç de Torelló Barcelona 09-05-39
Boladeras Margalef Joan Esparraguera Barcelona 04-11-39
Boluda López Ramon (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 17-05-39
Borràs Girona Enric (CNT-FAI) Gandesa Gandesa 19-05-38
Borrell Badiat Prudenci Ascó Tarragona 23-08-39
Borrell Voltes Ignasi Ascó Tarragona 28-05-43
Borrell Castedo Josep Barcelona Barcelona 12-07-39
Borrull Serres Antoni (CNT-FAI) El Pinell de Brai Tarragona 24-02-41
Borrull Borrull Joan (CNT-FAI) El Pinell de Brai Lleida 25-11-39
Bort Camizón Valerià (CNT-FAI) Santa Bàrbara Tarragona 13-04-40
Bosch Sendrós Ramon Grenyera de les Garrigues Lleida 25-11-39
Bosch Guasch Eloi Santa Coloma de Queralt Tarragona 15-11-39
Bosque Pujol Salvador La Pobla de Cércoles Lleida 28-06-41
Breva Valls Tomàs Tortosa Tarragona 22-04-39
Bruchs Matamala Pere Salt Girona 25-04-39
Bruño Gascón Joaquim Tarrassa Barcelona 29-04-40
Bueno Cardetes Sotero Barcelona Barcelona 18-05-40
Bueno Pérez Just (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 11-02-44
Burgues Aguiló Tomàs Batea Tarragona 26-05-42
Burtos Casado Fabià Esplugues de Llobregat Barcelona 23-04-39
Busoms Palau Francesc (CNT-FAI) Sant Quirze de Besora Barcelona 04-07-39
Busquets Queralt Joan Valls Tarragona 09-11-40
Caballeria Pujol Martí Manlleu Barcelona 29-03-39
CaballoI Serra Sebastià Castellbell i el Vilar Barcelona 31-05-39
Cabasés Fornet Llorenç Aitona Lleida 29-11-39
Cabestany Andreu Llorenç Sarral Tarragona 14-07-39
Cabrega Gómez August Barcelona Barcelona 25-04-40
Calafell Fargas Bonaventura Santa Coloma de Queralt Tarragona 15-11-39
Calat Fortuny Joan El Pla de Cabra Tarragona 24-08-40
Calvet Ferrer Josep Móra la Nova Tarragona 24-04-39
Calvo Puig Feliu Sant Feli de Codines Barcelona 30-09-41
Camí Cecília Josep (CNT-FAI) Banyoles Barcelona 18-11-39
Campa Viarnés Francesc Sant Feliu de Guíxols Girona 16-03-39
Campos Niñarro Joan Santa Coloma de Gramanet Barcelona 06-07-39
Campoy Vivanco Andreu (CNT-FAI) Montgat Barcelona 12-04-40
Camprubí Tomer Vicenç La Nou de Berguedà Barcelona 16-05-39
Camprubí Arderiu Miquel Navars Barcelona 08-11-39
Canales Grau Jaume Vilanova i la Geltrú Barcelona 08-11-39
Canals Arderiu Llorenç Puig-reig Barcelona 09-07-40
Canals Soy Ramon Ripoll Girona 23-07-40
Canals Soy Sever Ripoll Girona 08-06-42
Canals Casas Conrad Salt Girona 17-04-40
Cañameras Colomer Vicenç (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 12-07-39
Candell Petronilo Pere (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 17-02-39
Capafont Mateu Salvador Olot Girona 11-05-39
Capdevila Nuet Josep Solivella Tarragona 31-07-40
Capel Vázquez Manuel Sant Cugat del Vallès Barcelona 18-05-40
Carbó Arso Vicenç (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 18-07-39
Carboneras Escobar Angel Badalona Barcelona 17-05-39
Cárceles Çarbajal Joan Vilafranca del Penedès Barcelona 15-07-39
Carrasco Garcia Antoni Badalona Barcelona 27-05-39
Carrasco Muñoz Joan (CNT-FAI) Montcada i Reixac Barcelona 04-02-42
Carrasco Muñoz Llufs (CNT-FAI) Montcada i Reixac Barcelona 04-02-42
Carrera Amella Jaume (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 12-07-39
Carrozas Borrallo Manuel Barcelona Tarragona 16-11-39
Cartañà Plana Palmir Valls Tarragona 27-07-40
Casacayas Rebordosa Josep Manresa Barcelona 13-05-40
Casadevall Fabregat Prim Castellfollit de la Roca Girona 14-07-43
Casals ViIa Francesc Olost de Lluçanès Barcelona 27-05-39
Casals Vila Lluís Olost de Lluçanès Barcelona 19-07-43
Casanova Llopart Pere Gelida Barcelona 19-06-42
Casanovas Llorens Jaume Móra la Nova Tarragona 06-11-40
Casas Porta Josep (CNT-FAI) Riba-roja d'Ebre Tarragona 26-11-42
Cascales Nicolàs Pere Baga Barcelona 10-07-40
Case Pitarque Adolf Viladecans Barcelona 08-08-39
Casellas UrgelI Modest (CNT-FAI) Calafell Tarragona 17-11-39
Casino Soriano Pere Badalona Barcelona 17-05-39
Castellà Arrufat Josep Sarral Tarragona 14-07-39
Castelló Grau Julià (CNT-POUM) La Cellera de Ter Girona 12-08-39
Castells Padró Càndid Cervera Lleida 16-01-40
Castillo Martos Pere (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 16-10-42
Castro Español Josep Solivella Tarragona 14-07-39
Cateu Expósito Josep (CNT-FAI) Tordera Barcelona 17-10-39
Cayuela Cayuela Josep Manresa Barcelona 16-07-39
Cerón Baza Joan Gavà Barcelona 06-06-39
Cervera Fort Joan Igualada Barcelona 28-05-39
Cervera Samper Joan Reus Tarragona 22-04-39
Charles Serra Joan Alcarràs Lleida 14-07-42
Checa Hernández Manuel Esparraguera Barcelona 09-03-43
Checos Jiménez Josep Castellar del Vallès Barcelona 09-05-39
Chuecas Garcia Antoni (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 17-06-39
Cirera Pujol Ramon Àvia Barcelona 13-04-43
Cirera Ros Didac Matadepera Barcelona 27-04-39
Civit Llovera Joaquim Sarral Tarragona 22-04-39
Civit Llobera Sebastià Sarral Tarragona 14-07-43
Clapés Ciurana Francesc Sils Girona 15-11-39
Clarasó Bartrolí Josep Santa Coloma de Queralt Tarragona 16-11-39
Clares Ayala Miquel Olesa de Montserrat Barcelona 17-05-40
Coca Fortuny Dídac Barcelona Barcelona 28-04-39
Codina Rossanes Josep Torellò Barcelona 25-05-39
Coll Llovera Pere Alguaire Lleida 06-08-40
Coll Roca Ramon Berga Barcelona 17-05-39
Coll Subirà Josep (CNT-FAI) Roda de Ter Barcelona 05-07-39
Collbatallé Duran Isidre Sant Hilari Sacalm Girona 28-07-39
Colom Massó Josep (CNT-FAI) Tordera Barcelona 12-07-39
Colomer Torrents Josep (CNT-FAI) Arenys de Munt Barcelona 11-03-40
Colomina Latorre Josep Les Franqueses del Vallès Barcelona 22-01-42
Coma Santacreu Josep Olvan Barcelona 27-07-43
Comas Pagès Isidre Arbúcies Girona 12-08-39
Comas Noguer Esteve Les Planes d'Hostalets Girona 28-07-39
Comas Xandri Lluís Palafrugell Barcelona 27-11-41
Comas Tatger Joan Serinyà Girona 31-02-42
Comas Arboix Josep Tordera Barcelona 17-10-39
Comas Gironellas Eudald Sant Vicenç de Torelló Barcelona 26-10-39
Comellas Balust Josep (CNT-FAI) Terrassa Barcelona 10-11-42
Compte Frigola Esteve Sant Pere Pescador Girona 22-10-39
Condominas Tort Tomàs Puigcerdà Girona 06-08-40
Conejos Nogueras Miquel (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 21-06-39
Conesa Garcia Pere (CNT-FAI) Girona Girona 16-03-39
Constansó Segura Gabriel Cervera Lleida 16-01-40
Constantí Sitjà Francesc Badalona Barcelona 13-04-40
Corcoles Díaz Basili Ponts Lleida 26-08-40
Cordon Esteves Manuel Mataró Barcelona 04-02-42
Cornellà Colom Pere Olot Girona 06-04-40
Corominas Calvet Joaquim L'Estartit Girona 22-10-39
Corominas Roig Josep Solsona Lleida 13-08-40
Coronas Roquet Joan (CNT-FAI) Tordera Barcelona 12-07-39
Cortés Gasulla Miquel Montcada i Reixac Barcelona 03-07-40
Cortés Pascual Francesc Sant Fruitós de Bages Barcelona 27-05-39
Cortiella Ferré Antoni Batea Tarragona 06-05-42
Costa Rofes Joan Porrera Tarragona 15-06-43
Costa Costa Jaume Salt Girona 08-03-39
Costa Peris Rafael Móra d'Ebre Tarragona 06-09-40
Costa Arqués Rafael (CNT-FAI) Ripoll Girona 23-07-40
Costa Martín Benet (CNT-FAI) Sant Pere Pescador Girona 29-07-42
Cots Bofanll Manuel Esplugues de Llobregat Barcelona 14-07-43
Creus Nogué Jacint Torna Barcelona 12-08-40
Crisol Sosa Francesc (CNT-FAI) Badalona Barcelona 04-11-39
Cruells Móra Josep (CNT-FAI) Sant Quirze de Besora Barcelona 22-07-40
Cuenca Valenzuela Pere Barcelona Barcelona 18-04-39
Cuesta Bonnas Josep Olot Girona 07-07-39
Cufi Barceló Sebastià Banyoles Girona 14-07-43
Cunillera Boronat Antoni El Pla de Cabra Tarragona 19-01-40
Curtó Montserrat Francesc Tortosa Tarragona 19-10-39
Dach Serra Jaume Sant Hipòlit de Voltregà Barcelona 26-04-39
Damian Sabaté Damià (CNT-FAI) Gandesa Tarragona 24-08-40
Dellodeu Oriol Salvador Blanes Girona 18-05-40
Devesa Bayona Antoni desconegut Barcelona 26-03-41
Díaz Carrillo Antoni Badalona Barcelona 09-05-39
Díaz Belmonte Josep (CNT-FAI) Badalona Barcelona 30-03-39
Díaz Romero Blas (CNT-FAI) Badalona Barcelona 30-07-39
Dilmé Planas Joan (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 11-05-39
Doménec Solé Jaume Tarragona Tarragona 16-05-39
Doménech Casamitjà Jaume La Pobla de Cércoles Lleida 25-11-39
Doménech Butí Josep La Pobla de Cércoles Lleida 16-01-40
Domènech Fornés Josep Sant Esteve d'En Bas Girona 12-08-42
Domingo Papiol Salvador El Vendrell Tarragona 28-03-39
Domingo Fortuny Martirián (CNT-FAI) L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 10-11-42
Ducat Martínez Esteve Badalona Barcelona 19-10-39
Elvira López Antoni (CNT-FAI) Portbou Girona 17-02-43
Escalé Filló Jaume Arbeca Lleida 18-04-40
Escartín Pérez Heribert Barcelona Barcelona 28-05-39
Esmeralda Poblador Teodor Falset Tarragona 16-11-39
Espach Satorra Angel Alguaire Alpicat 15-07-38
Español Espafiol Pere Solivella Tarragona 14-07-39
Espluga Busquets Josep Salomó Tarragona 16-05-39
Esquius Costa Joan Castellbell i el Vilar Barcelona 09-07-40
Estalella Juncosa Pere Móra la Nova Tarragona 17-11-39
Esteban Iglesia de la Manuel Badalona Barcelona 30-03-39
Esteve Mendoza Josep Sant Pere Pescador Girona 28-06-40
Estrada Forns Joan Cardedeu Barcelona 17-06-39
Estradé Forés Josep Vimbodí Tarragona 19-01-40
Esturgó Roura Lluís Sant Feliu de Codines Barcelona 13-01-42
Esturgó Ribas Josep Sant Feliu de Codines Barcelona 16-02-43
Esturgó Roura Enric (CNT-FAI) Sant Feliu de Codines Barcelona 30-09-41
Expósito Estorch Joan (CNT-FAI) Roda de Ter Barcelona 26-11-42
Fabra Salaet Agustí Jesús i Maria Tarragona 24-08-40
Fàbregas Sans Agustí (CNT-FAI) Tarragona Tarragona 14-07-39
Fabres Torrens Ramon (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 28-03-39
Faig Gratacòs Ricard Granollers Barcelona 10-07-40
Fajula Orriols Pere Sant Hipòlit de Voltregà Barcelona 22-11-39
Falcó Launes Joan Cervera Lleida 16-01-40
Farré Casademunt Agustí Orís Barcelona 08-07-43
Felip Pedrós Joan Molins de Rei Barcelona 21-06-39
Fenoy Martínez Joan Barcelona Barcelona 25-10-39
Fernández Melchor Facund Esplugues de Llobregat Barcelona 10-05-39
Fernández Zapata Josep Granollers Barcelona 11-03-40
Fernández Guirau Francesc Moià Barcelona 07-07-39
Fernández González Antoni Olesa de Montserrat Barcelona 01-10-42
Fernández Moreno Andreu Súria Barcelona 11-05-39
Fernàndez Calvo Angel Girona Girona 12-05-39
Ferran Carcereny Joan Sant Feliu de Llobregat Barcelona 18-05-40
Ferran Huguet Francesc Vilanova i la Geltrú Barcelona 09-06-42
Ferran Huguet Pere Vilanova i la Geltrú Barcelona 09-06-42
Ferré Mercader Alfons El Pla de Cabra Tarragona 30-05-39
Ferré Royo Carles Mas de Barberans Vinaròs 09-07-38
Ferré Ferré Magí (CNT-FAI) El Pinell de Brai Lleida 23-12-40
Ferré Amposta Angel (CNT-FAI) El Pinell de Brai Tarragona 24-02-41
Ferré Pia Josep (CNT-FAI) Tarragona Tarragona 15-03-39
Ferré Pla Ramon (CNT-FAI) Tarragona Tarragona 13-06-39
Ferrer Turró Joan Roses Girona 22-10-39
Fígol Martí Pasqual Batea Tarragona 07-03-42
Figueras Molas Josep Valls Tarragona 22-04-39
Figueras Regales Francesc (CNT-FAI) Palafolls Barcelona 27-07-43
Fitó Costa Bartomeu Granollers Barcelona 16-07-39
Flordelís Conte Ramon Argentona Barcelona 01-07-40
Flores Orozco Sebastià Montcada i Reixac Barcelona 03-07-40
Flotats Caus Isidre Sallent Barcelona 27-07-43
Font Castelló Lluís Sant Joan de Palamós Girona 28-07-39
Font Rueste Vicenç Sant Vicenç dels Horts Barcelona 05-03-43
Font Sorba Esteve (CNT-FAI) Badalona Barcelona 08-07-39
Fontanals Pascual Josep Barcelona Barcelona 19-06-42
Fontané Bnin Pere (CNT-FAI) Riudarenes Girona 10-12-40
Fontanet Fontanet Vicenç Tortosa Vinaròs 06-07-38
Fontcuberta Nivera Josep (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 18-05-39
Fornaguera Carles Tomàs Barcelona Barcelona 11-04-40
Fortuny Pujol Josep L'Arboç Tarragona 20-10-39
Fortuny Camps Bernard (CNT-FAI) La Pobla de Mafumet Tarragona 01-05-40
Fragó Canadell Antoni (CNT-FAI) Artès Barcelona 28-03-39
Franch Tarragó Antoni Castellbell i el Vilar Barcelona 17-03-43
Francòs Pérez Ferran Badalona Barcelona 12-03-39
Frau Estiarte Eduard Barcelona Barcelona 08-07-43
Fructuoso Marín, Emilio L'Escala Girona 07-12-39
Frutos Nicol Josep Sitges Barcelona 18-04-39
Fuentes Góngora Josep Montcada i Reixac Barcelona 03-07-40
Fuentes Sirvientes Bartomeu (CNT-FAI) Montgat Barcelona 29-07-39
Gabaldà Solà Josep Tarrassa Barcelona 15-11-39
Gabarró Carulla Josep Igualada Barcelona 26-06-40
Gabarró Bonell Salvador Sarral Tarragona 29-10-39
Galceran Expósito Carles Batea Gandesa 12-07-38
Galdon Lacuesta Pere (CNT-FAI) Montgat Barcelona 18-07-39
Galià Alvarez Ramon Móra la Nova Tarragona 16-11-39
Galià Alvarez Daniel Móra la Nova Tarragona 16-11-39
Galià Alvarez Josep Móra la Nova Tarragona 16-11-39
Galindo Milián Francesc Súria Barcelona 21-03-42
Gall Vilanova Jaume Callús Barcelona 17-03-43
Gallardo Escudero Josep Barcelona Barcelona 29-07-41
Gallardo Palau Amat Montblanc Tarragona 27-06-41
Gamell Dull Pere Osor Girona 27-01-40
Garcia Moreno Andreu Badalona Barcelona 27-04-39
Garcia Poblaciones Antoni Barcelona Barcelona 20-06-39
Garcia Garcia Felip Caldes de Montbui Barcelona 26-06-42
Garcia Bers Francesc Centelles Barcelona 18-12-40
Garcia Calvo Damas Esplugues de Llobregat Barcelona 23-05-39
Garcia Garcia Antoni (CNT-FAI) Badalona Barcelona 08-07-39
Garcia Altamira David (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 27-07-43
Garcia Martínez Didac (CNT-FAI) Granollers Barcelona 20-02-39
Garcia Donoso Joan (CNT-FAI) Jesús i Maria Tarragona 08-08-39
Garcia Fernández Francesc Montgat Barcelona 11-05-39
Gardenyes Artigas Doménec (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 22-04-39
Garrabou Pérez Llorenç (CNT-FAI) Llagostera Girona 12-05-39
Garriga Santanera Josep (CNT-FAI) Roda de Ter Barcelona 19-10-39
Gasol Torrent Josep Cervià de les Garrigues Lleida 16-02-40
Gasull Gil Miquel Badalona Barcelona 15-11-39
Gasull Gil Joaquim Badalona Barcelona 1511-39
Gavaldà Gombau Josep (CNT-FAI) Falset Tarragona 24-02-41
Gavilondo Mero Blas Tortosa Barcelona 04-11-39
Gázquez Gea Genís Cervelló Barcelona 29-10-42
Gené Mas Sebastià (CNT-FAI) Granollers Barcelona 20-02-39
Gil Ferrer Marià Badalona Barcelona 27-05-39
Gil Silvestre Angel Badalona Barcelona 04-03-39
Gil Cruz Francesc Tarrassa Barcelona 15-11-39
Gil Grau Vicenç (CNT-FAI) Arnes Lleida 21-05-40
Giner Estivill Josep (CNT-FAI) Els Guiamets Tarragona 19-10-39
Giralt Carbonell Josep Sitges Barcelona 24-10-39
Girau Segura Miquel Badalona Barcelona 05-06-40
Girbau Dachs Jaume Moià Barcelona 08-08-39
Gironès Tellada Joan Salt Girona 12-05-39
Gómez Talón Salvador Barcelona Barcelona 12-09-39
Gómez Talón Rafael Barcelona Barcelona 12-09-39
Gómez Carmona Miquel Cerdanyola Barcelona 15-08-42
Gómez Bárcena Manuel Cervera Lleida 16-02-40
Gómez Biudes Bartomeu (CNT-FAI) Pineda Barcelona 02-07-40
Gomis Bartra Bonaventura (CNT-FAI) Vilassar de Dalt Barcelona 17-05-40
González Vera Josep-M. Cornellà de Llobregat Barcelona 29-10-39
González Alonso Antoni Molins de Rei Barcelona 18-10-39
González Segura Brígid Santpedor Barcelona 20-10-39
González Sanjosé Rafael Súria Barcelona 13-05-43
González Atienza Josep Súria Barcelona 11-05-39
González Valls Francesc Vilanova i la Geltrú Barcelona 10-11-39
Gonzàlez Homs Domònec Badalona Barcelona 28-03-39
Gonzalvo Benedicto Josep Barcelona Barcelona 16-10-42
Gorga Artigues Ramon Poboleda Tarragona 06-05-39
Gorgas Serra Esteve Puig-reig Barcelona 29-07-39
Gracia Zapata Benvingut Montcada i Reixac Barcelona 03-07-40
Gratacòs Camps Pere Biure d'Empordà Girona 17-04-40
Gruas Aguilar Antoni Alfarràs Lleida 01-06-39
Guerrero Parera Manuel Barcelona Barcelona 04-07-40
Guibaña Oliver Salvador Castellgalí Barcelona 12-07-39
Guillén Ponce Doménec Santa Coloma de Cervelló Barcelona 28-05-43
Guinovart Escoda Salvador L'Arboç Tarragona 15-07-39
Gurnés Bou Eugeni Llagostera Girona 07-05-43
Guzmán Zoilo Francesc Súria Barcelona 11-05-39
Henández Sáez Joan Cardona Barcelona 20-07-40
Hermano Navarro Elies Berga Barcelona 28-03-39
Hernández Aguilar Eugeni Barcelona Barcelona L4-05-39
Hernández Campillo Antoni Barcelona Barcelona 28-05-39
Hernández Vera Vicenç Granollers Barcelona 16-10-42
Hernández Ruiz Josep Palamós Girona 24-03-39
Hernández Fuentes Miquel Tarrassa Barcelona 25-11-41
Hernández Bayo Vicenç (CNT-FAI) Arenys de Munt Barcelona 20-07-40
Hernández Giménez Felip (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 16-05-39
Hernández Herrada Pere (CNT-FAI) Montgat Barcelona 04-07-40
Hortanos Ros Josep Tarrassa Barcelona 29-04-40
Horts Viladegut Jaume Roda de Ter Barcelona 25-05-39
Huertas Garcfa LIeó Badalona Barcelona 14-05-39
Huguet Miró Ramon L'Arboç Tarragona 15-11-39
Ibáñez Biosca Alfred Barcelona Barcelona 15-08-42
Ibáñez Navarro Manuel L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 17-10-39
Ibàñez Doménech Francesc Castellbell i el Vilar Barcelona 09-07-40
Iglésias Expósito Josep-M. Centelles Barcelona 23-05-39
Iglésias Torres Joan Sant Joan de Vilatorrada Barcelona 04-11-39
Iglésias Bosch Lluís Manresa Barcelona 18-10-39
IlIa Plantalé Josep Castellfollit de la Roca Girona 28-10-39
Itarte Mitjavila Francesc (CNT-FAI) Reus Tarragona 24-07-40
Ivern Trillas Joan Cubelles Barcelona 28-05-39
Jaumot Pascual Francesc (CNT-FAI) La Farella Tarragona 07-03-42
Jofre Espinet Jaume Alguaire Lleida 31-10-40
Jordà Expósito Pere Olot Girona 22-10-39
Jordà Bosquet Francesc Reus Tarragona 14-07-39
Jordà Pons Pere (CNT-FAI) Sant Quirze de Besora Barcelona 04-02-42
Jou Coll Josep (CNT-FAI) Torroella de Montgrí Girona 28-07-39
Juan Borrell Antoni Bellvei del Penedès Tarragona 22-04-39
Juan Cabezas Manuel (CNT-FAI) Calafell Tarragona 27-07-40
Jufera Figueres Doménec Montcada i Reixac Barcelona 11-04-40
Juncosa Masip Josep Alcarràs Alpicat 03-08-40
Lafuente Iranzo Gregori Alforja Tarragona 24-07-39
Lagresa Romañà Andreu Roses Girona 17-05-43
Larrégula Mayench Camil Alguaire Lleida 01-06-39
Lavilla Tutor Longirios Ascó Tarragona 19-10-39
Leal Porqueras Josep Cervera Lleida 23-12-40
Lezcano Alberca Tadeu Tarragona Tarragona 28-02-39
Ligero Galindo Laureà Badalona Barcelona 28-03-39
Linares Verdú Blas Manresa Barcelona 05-06-40
Lizaso Pascual Bernardí Falset Tarragona 15-11-39
Lleonart Duch Basili Arbeca Lleida 28-07-39
Lleonart Farran Joan (CNT-FAI) Arenys de Munt Barcelona 12-06-40
Llevat Ferrer Guifré Barcelona Barcelona 25-04-40
Llinàs Parés Enric (CNT-FAI) Girona Girona 03-07-40
Llobet Samper Manuel (CNT-FAI) Arnes Lleida 30-04-40
Llorens Roda Joaquim Blanes Girona 24-02-42
Lloret Torres Josep Sant Joan de Palamós Girona 28-07-39
Lloveras Casadevall Josep Llagostera Girona 22-10-39
López Bolarín Francesc La Pobla de Lillet Barcelona 24-10-39
López Márquez Just Olesa de Montserrat Barcelona 18-02-40
López Vivancos Antoni Sabadell Barcelona 18-05-40
López Navarro Josep (CNT-FAI) Badalona Barcelona 14-11-40
Lorca Daimau Joan L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 23-04-39
Lorent Casas Antoni La Pobla de Lillet Barcelona 29-04-40
Lorente Aguilar Ferran Sant Cugat del Vallès Barcelona 05-07-40
Luis Grisó Josep Gelida Barcelona 27-06-40
Màdico Cañado Josep Ascó Tarragona 13-01-42
Magín Ruiz Pere L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 18-05-39
Mainon Campos Josep Mollet del Vallès Barcelona 16-11-39
Manes Vilas Baldiri Móra la Nova Tarragona 22-04-39
Manresa Lladó Josep Cervià de les Garrigues Lleida 25-05-40
Manzanera Segura Genis Barcelona Barcelona 24-05-39
Maratona Quera Jaume (CNT-FAI) Sant Quirze de Besora Barcelona 04-07-40
Marcà Prat Josep Centelles Barcelona 28-05-39
Marco Valero Miquel Cerdanyola Barcelona 03-07-40
Marcos Rofes Gumersind (CNT-FAI) Els Guiamets Tarragona 19-10-39
Margalef Murià Joan Riudoms Tarragona 17-11-39
Marimon Codina Francesc Badalona Barcelona 30-03-39
Marín Sánchez Josep Òdena Barcelona 26-07-40
Marín Fornielies Antoni Tarrassa Barcelona 10-11-39
Márquez Segura Joan (CNT-FAI) Montgat Barcelona 17-05-39
Martí Iglésias Maria Cervià de les Garrigues Lleida 28-07-39
Martí Huguet Roc (CNT-FAI) Arenys de Munt Barcelona 12-11-40
Martí Jordà Pere (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 08-07-40
Martín Rodríguez Emili Barcelona Barcelona 05-06-40
Martín Curtó Claudi Vic Barcelona 22-11-39
Martínez Aguilar Antoni Badalona Barcelona 27-02-39
Martínez Caracoche Josep Barcelona Barcelona 23-09-42
Martínez Sánchez Bartomeu Barcelona Barcelona 27-02-39
Martínez González Joan Cardona Barcelona 07-04-43
Martínez Asensio Pere Puigcerdà Lleida 29-07-40
Martínez Castillo Pere-A. Puigcerdà Girona 13-01-42
Martínez Gil Emili Súria Barcelona 11-05-39
Martínez Lucas Josep Vilanova i la Geltrú Barcelona 16-06-43
Martínez Llavera Hilari Santa Coloma de Gramanet Barcelona 04-06-43
Martínez Pérez Isidre Ripollet Barcelona 24-03-43
Martínez Rodrigo Ernest Solivella Tarragona 01-05-40
Martínez(Arín) Simó Francisco Barcelona Sevilla 1936
Martínez Zaragoza Ramon Puig-reig Barcelona 29-07-39
Martos Meca Alfons Barcelona Barcelona 08-03-39
Mas Camps Jaume Sant Joan de les Abadesses Girona 12-04-39
Masberenguer Molinero Joan Sant Esteve d'En Bas Girona 12-08-39
Masdemont Solà Manuel (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 28-06-40
Masnou Camprodon Baldiri Sant Hilari Sacalm Girona 28-07-39
Masó Cos Jaume (CNT-FAI) Beguda Girona 22-10-39
Masó Llagostera Joaquim (CNT-FAI) La Canya Girona 22-10-39
Massagué Guerra Josep Sant Esteve d'En Bas Girona 28-07-39
Massot Torrent Joan Mont-ras Girona 28-06-40
Matas Bertran Francesc (CNT-FAI) Tordera Barcelona 24-10-39
Mateu Pardell Antoni Alcarràs Lleida 12-12-39
Maura Sampedro Daniel Tarragona Tarragona 28-02-39
Maurici Pla Joan (CNT-FAI) Salt Girona 26-07-40
Mayol Parladé Jaume Sant Feliu de Llobregat Barcelona 16-02-43
Mayol Parladé Vicenç Sant Feliu de Llobregat Barcelona 16-02-43
Melich Cervelló Albert Vilalba dels Arcs Tarragona 30-03-43
Méndez Sancho Joan (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 07-11-39
Menéndez Pellicer Rufí Tina Barcelona 10-05-39
Mercadé Llopart Joan Fogars de Tordera Barcelona 24-03-43
Mestre Benet Eleuteri Falset Tarragona 15-07-39
Mestre Torrellas Alfons Solivella Tarragona 14-07-39
Milian Blanch Rafael (CNT-FAI) Flix Lleida 25-05-40
Miquel Fernández Victorià Ripoll Girona 18-05-40
Miralles Soler Pascual Santa Coloma de Gramanet Barcelona 02-08-39
Miró Valls Josep Ripoll Girona 03-07-40
Molas Blanquet Pere Olot Girona 16-03-39
Molins Gratacòs Joan Bassegoda Girona 20-07-43
Monfort Safont Emili Súria Barcelona 11-11-39
Monsó Barriol Agustí (CNT-FAI) Berga Barcelona 31-07-43
Monsonís Rojo Vicenç Tarrassa Barcelona 01-07-40
Montagudo Hernández Antoni L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 29-05-41
Montagut Viñas Pere Torellò Barcelona 18-05-40
Montagut Cristòfol Lluís Tortosa Tarragona 27-07-40
Montañola Llorens Antoni Tarragona Tarragona 22-04-39
Montejano Tòdols Francesc Sant Jaume d'Enveja Tarragona 08-08-39
Montemayor Viñas Ramon Olvan Barcelona 13-05-40
Monterde Cores Heliodoro Barcelona Barcelona 25-04-40
Montiel Soler Josep (CNT-FAI) Esplugues de Llobregat Barcelona 07-05-43
Montoya Gallardo Melcior Olesa de Montserrat Barcelona 09-03-43
Moraleda Rodríguez Pere Sant Joan de Vilatorrada Barcelona 13-05-39
Mordencia Tordable Andreu (CNT-FAI) Sant Sadurní d'Anoia Barcelona 27-06-40
Morral Tondo Antoni (CNT-FAI) Tordera Barcelona 08-07-40
Muñoz Sánchez Manuel Tarrassa Barcelona 13-04-40
Muns Novensà Francesc Castellbell i el Vilar Barcelona 01-08-39
Murcia Martínez Josep Olesa de Montserrat Barcelona 09-03-43
Murciano Argilés Donato (CNT-FAI) Badalona Barcelona 21-06-39
Muro Arias Josep Santa Coloma de Gramanet Barcelona 25-10-39
Navarro Adrian Agustí Falset Tarragona 15-11-39
Navarro Vilardell Miquel Manresa Barcelona 15-07-39
Navarro Casals Canici (CNT-FAI) Jesús i Maria Barcelona 24-10-39
Navarro Toledo Josep (CNT-FAI) Pineda Barcelona 27-03-43
Negrete Ibáñez Josep Manresa Barcelona 08-07-40
Nicolau Vendrell Jaume Sant Climent de Llobregat Barcelona 18-06-39
Niubó Campins Josep Badalona Barcelona 30-03-39
Nogales CenvelIó Josep Flix Lleida 18-04-40
Nogales Ventura Josep Flix Tarragona 13-05-43
Noguera Casadevall Josep-M. Ripoll Girona 15-11-39
Noguera Martín Valentí Tarrassa Barcelona 27-04-39
Nogueró Rama Antoni Monistrol de Montserrat Barcelona 20-10-39
Nogueró Nogueró Antonio Monistrol de Montserrat Barcelona 09-06-42
Nogués Perelló Lluís Lloà Tarragona 17-03-41
Nonell Pujol Salvador Fogars de Tordera Barcelona 24-03-43
Nuri Casals Daniel Torellò Barcelona 25-05-39
Obiols Casals Joan Berga Barcelona 28-06-40
OIler Roman Joan Tordera Barcelona 06-07-40
Oliva Revoltó Miquel L'Espluga de Francolí Tarragona 08-08-39
Oliva Fontanet Pau Sant Joan de Vilatorrada Barcelona 09-07-40
Oliveres Badrina Joan Biure d'Empordà Girona 25-04-39
Ordi Català Josep (CNT-FAI) Arnes Lleida 29-11-39
Orriols Costa Salvador Esparraguera Barcelona 10-11-39
Ortega Alonso Crecencià Salt Girona 07-12-39
Ortega Latorre Antoni (CNT-FAI) Blanes Girona 28-07-39
Ortiz Ortuño Josep Barcelona Barcelona 25-10-39
Ortiz Miralles Josep Ulldecona Tarragona 21-05-40
Ossó Cañizà Pere Poboleda Tarragona 06-05-39
Padrós Calderón Pere (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 02-07-40
Pagès Mill Josep Alp Girona 26-06-42
Pagès Soler Carles Palafolls Barcelona 16-06-43
Pagès Xarto Amadeu Parets del Vallès Barcelona 29-05-41
Palanca Bruguera Angel Sabadell Barcelona 05-05-39
Palau Martí Isidre Cervià de les Garrigues Lleida 21-05-40
Palau Ballvé Josep Cervià de les Garrigues Lleida 05-09-39
Palau Llovet Josep Valls Tarragona 14-07-39
Pallarés Mena Joan Barcelona Barcelona 12-09-39
Pallarés Solé Emili Móra la Nova Tarragona 06-09-40
Pallarés Piñol Rafael (CNT-FAI) Jesús i Maria Tarragona 17-11-39
Pallarés Figueres Manuel (CNT-FAI) Vilafranca del Penedès Barcelona 30-07-39
Pallarols Xirgu Esteve Torellò Barcelona 08-07-43
Pallarols Clopes Jaume Sant Hilari Sacalm Girona 28-07-39
Pallàs Seguerolas Joan (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 09-06-42
Palma Avila Alfons Súria Barcelona 16-06-43
Palornas Riera Gaspar Igualada Barcelona 08-07-39
Pardals Castany Lluís Sant Feliu Saserra Barcelona 04-06-43
Pardo Sainz Adrià Esparraguera Barcelona 24-05-39
Parera David Joan Sant Llorenç Savall Barcelona 16-12-40
Parés Salvans Just (CNT-FAI) Roda de Ter Barcelona 11-07-39
Parramon Basas Miquel Salt Girona 12-05-39
Pasarius Carbó Joan (CNT-FAI) Torroella de Montgrí Girona 28-03-39
Pastor Torta Joan (CNT-FAI) Amposta Tarragona 21-07-39
Pastoret Mayola Pere (CNT-FAI) Beguda Girona 22-10-39
Payret Mayol Josep Llagostera Girona 12-05-39
Pedro Riera Amadeu Tarrassa Barcelona 20-10-39
Pedró Valldaura Doménec (CNT-FAI) Navars Barcelona 18-07-39
Peiró Belis Joan Mataró Paterna (València) 27-07-42
Pellicé Jordà Josep (CNT-FAI) Marçà Tarragona 08-08-39
Pellicer Palau Josep (CNT-FAI) Sant Jaume dels Domenys Tarragona 15-03-40
Pellicer Palau Joan Sant Jaume dels Domenys Tarragona 18-06-41
Perarnau Casals Enric La Nou de Berguedà Barcelona 07-05-39
Pérez Catalán Roc Alcarràs Lleida 20-04-40
Pérez Castellón Dídac L'Hospitalet de Llobregat Tarragona 16-11-39
Pérez Díaz Josep Olesa de Montserrat Barcelona 29-04-40
Pérez Martínez Enric Súria Barcelona 11-05-39
Pérez Martínez Sebastià Súria Barcelona 11-05-39
Pérez Martín Salvador Viladecans Barcelona 07-06-40
Pérez Martínez Jesús Vilafranca del Penedès Barcelona O&07-39
Pérez Heriajo Manuel Móra la Nova Tarragona 14-07-39
Perich Perals Miquel Torroella de Montgrí Girona 04-06-43
Peronella Furguet Miquel (CNT-FAI) Figueres Girona 20-06-44
Perpinyà Sala Bonaventura Berga Barcelona 10-11-39
Perxes Batlle Martí Viloví d'Onyar Girona 25-04-39
Petchamé Jover Josep Olesa de Montserrat Barcelona 05-07-40
Pi Arnó Joan (CNT-FAI) Sarral Tarragona 14-01-41
PIa ColI Miquel Fortià Girona 12-08-39
Pibernat Masó Joan Torroella de Montgrí Girona 22-10-39
Piedra Giménez Francesc Cardona Barcelona 01-12-39
Piferrer Piñol Josep Orís Barcelona 01-08-39
Pijoan Casanovas Josep L'Espluga de Francolí Tarragona 14-07-39
Pijoan Casanovas Andreu L'Espluga de Francolí Tarragona 16-11-39
Piñol Altadill Josep Ascó Tarragona 14-07-39
Piquer Gálvez Francesc Barcelona Barcelona 17-02-39
Pla BeI Ramon Olesa de Montserrat Barcelona 09-03-43
Pla Masana Josep Sant Joan de Vilatorrada Barcelona 08-07-43
Plaja Pla Josep (CNT-FAI) Sant Feliu de Guíxols Girona 07-12-39
Polch Parés Francesc Tarrassa Barcelona 21-10-39
Polidano Iniesta Francesc Badalona Barcelona 26-04-39
Pols Berenguerts Ranion Barcelona Barcelona 04-07-40
Ponce Jerez Pere Llagostera Girona 12-05-39
Ponce Méndez Domènec Montcada i Reixac Barcelona 18-12-40
Pons Puig Josep Alguaire Lleida 29-07-40
Pons Valls Jacint Mataró Barcelona 27-10-39
Pons Tomàs Isidre Salt Girona 15-11-39
Pons Tomàs Jordano Salt Girona 15-11-39
Pons Auba Jordi (CNT-FAI) Gandesa Lleida 05-09-39
Porta Sarrió Manuel (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 14-07-42
Portas Barreras Josep Blanes Girona 28-07-39
Potau Alsina Ramon Sarral Tarragona 22-04-39
Pozo Dalmau Amador Barcelona Barcelona 15-08-42
Pozo González Just Matadepera Barcelona 09-07-39
Pozo Ortuño Eladi Santpedor Barcelona 20-10-39
Pradell Altés Ramon Batea Gandesa 12-07-38
Prades Gil Pere-Celestí Olesa de Montserrat Barcelona 09-03-43
Prades Tendero Asensi (CNT-FAI) Flix Lleida 18-04-40
Prat Tordera Pere Vic Barcelona 20-07-40
Prats Ubieto Miquel Maçanet de la Selva Girona 20-07-40
Prats Manuel Andreu Sant Adrià del Besòs Barcelona 04-05-39
Pros Caballé Antoni Fontcaldes Tarragona 27-08-40
Próspero Querol Ramon Badalona Barcelona 27-02-39
Pubill Forcada Emili L'Espluga Calba Lleida 30-04-40
Puig Magí Manuel Cardedeu Barcelona 17-06-39
Puig Geli Antoni Les Masies de Roda Barcelona 01-07-40
Puig Torrenta Rafael Salt Girona 16-03-39
Puig Font Daniel (CNT-FAI) Salt Girona 08-03-39
Puigantell Argerich Josep (CNT-FAI) Balsareny Barcelona 02-09-42
Puigdefàbregas Llibre Josep (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 17-10-39
Puigdelloses ViIa Assumpció Vic Barcelona 27-03-40
Pujadó Bisbal Jaume Igualada Lleida 23-12-40
Pujals Sucarrats Marià Puig-reig Barcelona 10-07-40
Pujol Fabre Joan Torroella de Montgrí Girona 28-07-39
Pujol Clavaguera Alfons (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 06-08-40
Punsach Soler Joan Santa Pau Girona 22-10-39
Puríssim Leguas, Ginés (CNT-FAI) Andorra (Terol) Barcelona 11-04-40
Puy Juvilla Llorenç Sant Martí de Centelles Barcelona 04-05-39
Quifiones Peralta Angel Barcelona Barcelona 25-04-40
Rafart Vilasosana Doménec Olvan Barcelona 24-05-39
Rafart Pons Rafael Olvan Barcelona 19-07-43
Raja Dávila Joan Cardona Barcelona 29-04-40
Rallés Sans Magí Vilafranca del Penedès Barcelona 02-08-39
Ramírez Casado Cristòfol Olesa de Montserrat Barcelona 09-03-43
Rams Galcerà Florenci Batea Gandesa 12-07-38
Ratero Pérez Felip (CNT-FAI) Esplugues de Llobregat Barcelona 07-05-43
Raurent Marti Josep (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 17-10-39
Rebollo Giménez Jesús (CNT-FAI) Arenys de Mar Barcelona 16-07-39
Reig Moret Martí Pals Girona 28-07-39
Requena Maños Joan Sant Feliu Saserra Barcelona 03-07-42
Ribas Badell Eugeni L'Arboç Tarragona 15-11-39
Ribas Mayoral Josep Santa Coloma de Farners Barcelona 02-02-39
Ribas Romaguera Joaquim Tordera Barcelona 06-07-40
Ribas Carner Enric Caldes de Montbui Barcelona 02-07-40
Ribas Amerino Antoni (CNT-FAI) Palamós Girona 12-08-39
Ribera Menarde Lluís Tarrassa Barcelona 17-05-40
Ribera Pla Narcís (CNT-FAI) Palamós Girona 27-06-40
Ribes Morancho Josep Artès Barcelona 25-03-42
Ribet Faura Ramon (CNT-FAI) Montgat Barcelona 16-07-39
Ribot Espelt Josep Roses Girona 31-05-39
Ribot Grau Antoni (CNT-FAI) Salt Girona 15-11-39
Rictos Francàs Joan Sant Llorenç Savall Barcelona 05-07-40
Ridorsó Cumí Fermí (CNT-FAI) Tordera Barcelona 12-07-39
Rigau Vivó Raimon Salt Girona 25-04-39
Riqué Serra Florenci Sant Esteve de Llèmena Girona 28-11-44
Riquelme Almapicha Albert Santa Coloma de Gramanet Barcelona 04-11-39
Rivas Company Francesc Castell d'Aro Girona 16-03-39
Rivera Bardají Tomàs La Garriga Barcelona 20-02-39
Robles Rodríguez Miquel Baga Barcelona 16-07-39
Roca Monferrer Manuel Barcelona Barcelona 25-04-40
Roca Baldró Josep Sant Joan de Vilatorrada Barcelona 21-03.42
Roca Castell Antoni Vialleons Barcelona 22-07-40
Roca Serra Joan (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 28-07-39
Rodríguez Gómez Manuel Badalona Barcelona 07-05-40
Rodríguez Rubio Ambrosi L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 09-07-39
Rodríguez Martínez Josep Olot Girona 10.12-40
Rodríguez Sánchez Francesc Palafrugell Girona 22-10-39
Rodríguez Elvira Joan Ripollet Barcelona 09-06-42
Roger Freixa Ramon Sant Pere de Torelló Barcelona 18-05-40
Roig Agut Domingo Atzeneta d'Albaida Barcelona 20-11-30
Roig Recasens Josep El Pla de Cabra Tarragona 08-08-39
Roig Boira Josep Alguaire Lleida 25-02-43
Roldan Oliarch Esteve Sant Joan Despí Barcelona 25-04-40
Romagosa Besalú Antoni Torrelles de Foix Barcelona 02-03-43
Roman Ribas Fructuós Vilafranca del Penedès Barcelona 17-03-43
Romeo Soriano Josep Badalona Barcelona 23-05-39
Romero Pérez Sebastià Badalona Barcelona 08-07-39
Romero López Joan Badalona Barcelona 28-05-39
Romero Juárez Ambrosi Castellar del Vallès Barcelona 19-06-42
Romeu Fornós Manuel Gelida Barcelona 28-04-39
Romeu GatelI Victorià Torredembarra Tarragona 27-08-40
Roqué Planes Josep Alguaire Alpicat 15-07-38
Roquet Roura Miquel Sant Vicenç de Torelló Barcelona 07-05-39
Ros Llimona Càndid Molins de Rei Barcelona 01-10-42
Ros Guix Miquel Vic Barcelona 09-07-40
Ros Sureda Octavi Palamós Girona 24-03-39
Rosaldo Martínez Fulgenci Barcelona Barcelona 12-09-39
Rosas Riera Julià Granollers Barcelona 29-05-41
Rosich Armora Ramon Flix Tarragona 26-11-42
Rosiski Arias Feliu Barcelona Barcelona 25-04-40
Roura Barris Pere Avinyonet de Puiventós Girona 12-05-39
Rovira Pagès Moisés Fogars de Tordera Barcelona 24-03-43
Ruana Pérez Joan La Farella Lleida 18-04-40
Rubió López Tomàs Ripoll Girona 08-06-42
Rué Tost Josep Cervià de les Garrigues Lleida 29-11-39
Ruiz León Nicolau Montcada i Reixac Barcelona 09-06-42
Ruiz Alcaraz Antoni Sant Cugat del Vallès Barcelona 14-04-42
Ruiz Martínez Nicanor Sitges Barcelona 18-04-39
Ruiz Vinuesa Antoni Vilanova i la Geltrú Barcelona 28-06-40
Ruiz Ballester Francesc (CNT-FAI) L'Hospitalet de Llobregat Barcelona 16-10-42
Ruiz Duran Josep (CNT-FAI) Palamós Girona 12-08-39
Rusiñol Canudas Esteve Tarrassa Barcelona 17-05-40
Sabartés Nadal Eduard Sallent Barcelona 20-10-39
Sabaté Sabaté Francesc Pratdip Tarragona 10-02-44
Sabaté Gusó Matilde Sils Girona 28-06-40
Sabaté Català Ramon (CNT-FAI) Flix Lleida 23-12-40
Sáez Carreño Francesc (CNT-FAI) Sant Sadurní d'Anoia Barcelona 04-11-39
SaIa Ruiz Josep Manlleu Barcelona 26-03-39
Sala Payolà Joan Sant Esteve d'En Bas Girona 28-07-39
Saladich Vifleta Florenci Castellar del Vallès Barcelona 19-04-39
Salesas Balañà Josep (CNT-FAI) Les Borges Blanques Lleida 28-07-39
Salomó Simó Ramon Cervià de les Garrigues Lleida 28-06-39
Sanagustín Serra Bonaventura Cornellà de Llobregat Barcelona 29-04-40
Sanahuja Cortés Francesc Montblanc Tarragona 06-05-39
Sánchez Pérez Ramon Barcelona Barcelona 04-05-39
Sánchez Marcos Antoni (CNT-FAI) Girona Girona 16-03-39
Sancho Vidal Josep (CNT-FAI) Arnes Tarragona 27-12-41
Sanés Birba Miquel Roses Girona 07-12-39
Sanmartí Salvador Xngel Barcelona Barcelona 05-05-39
Sanmartín Sánchez Maximino Cornellà de Llobregat Barcelona 13-04-43
Sans Escalé Josep Arbeca Lleida 25-05-40
Santiso Cervantes Francesc Montgat Barcelona 14-11-40
Santos Gómez Manuel Barcelona Barcelona 27-04-39
Santos Expósito Eduard (CNT-FAI) Vilanova i la Geltrú Barcelona 08-11-39
Sanz Matamoros Miquel (CNT-FAI) Blanes Girona 28-07-39
Sarbosa Teixidor Daniel Castellfollit de la Roca Girona 12-08-39
Sastre Soler Joan Barcelona Barcelona 25-04-40
Sastre Soler Serafí Barcelona Barcelona 25-04-40
Satin Pradells Enric (CNT-FAI) Gandesa Gandesa 19-05-38
Saumell Nadal Josep Vimbodí Tarragona 31-05-39
Sayas Cosin Josep Badalona Barcelona 04-07-39
SecaIl Sánchez Alfred (CNT-FAI) Bellmunt del Priorat Tarragona 20-10-39
Segarra Ferré Ramon (CNT-FAI) Tarragona Tarragona 17-11-39
Seguí Blasco Emili L'Aldea Tarragona 27-04-40
SelIés Mayoral Joan Sant Vicenç de Torelló Barcelona 04-07-39
Sellart Fontanet Francesc Albesa Lleida 04-05-40
Sénchez Feliu Francesc Manlleu Barcelona 01-08-39
Sentís Cervelló Ramon (CNT-FAI) Móra la Nova Tarragona 04-09-40
Serra Busquets Josep-M. Ascó Tarragona 15-07-39
Serra Busquets Jesús Ascó Barcelona 12-07-39
Serra Roca Antoni Berga Barcelona 01-10-42
Serra Calobrans Esteve Granollers Barcelona 11-03-40
Serra Fillet Antoni Sabadell Barcelona 03-07-42
Serra Auxó Antoni Sant Hipòlit de Voltregà Barcelona 26-03-39
Serra Costa Josep Castellfollit de la Roca Girona 28-10-39
Serra Bruch Josep (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 27-10-39
Serra Vives Josep (CNT-FAI) L'Albi Lleida 29-11-39
Serra Ricart Bonaventura (CNT-FAI) Sant Hilari Sacalm Girona 12-08-39
Serra Llopis Narcís (CNT-FAI) Santa Llogata d'Àlgema Girona 22-10-39
Serralta Llorens Salvador La Nou de Berguedà Barcelona 16-05-39
Serrano Salledo Prímitiu Vilanova i la Geltrú Barcelona 28-06-40
Serrat Vendrell Vicenç Barcelona Barcelona 05-05-39
Serratosa Colom Genfs Orís Barcelona 08-07-40
Silvestre Ventura Manuel Olesa de Montserrat Barcelona 21-03-42
Sitges Barant Joan Berga Barcelona 02-05-39
Solà Camprubí Miquel Navars Barcelona 15-07-39
Solà Robles Teodor (CNT-FAI) Salt Girona 25-04-39
Solans Casellas Andreu Tarrassa Barcelona 25-10-39
Solé Basacaña Miquel Sant Vicenç de Torelló Barcelona 17-11-39
Soler Gallego Joan Badalona Barcelona 24-10-39
Soler Villarte Salvador Berga Barcelona 26-05-39
Soler Lloret Jaume Manresa Barcelona 15-11-39
Soler Sánchez Facund (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 17-06-39
Soler Sánchez Gaietà (CNT-FAI) Barcelona Barcelona 17-06-39
Soler Caballé Martí (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 18-11-39
Solsona Martrans Josep (CNT-FAI) Torregrossa Lleida 17-05-39
Soriano Herrondo Joan-A. (CNT-FAI) Montgat Barcelona 18-10-39
Sors Solà Joan Manresa Barcelona 10-07-40
Subirana Pont Gerard Centelles Barcelona 18-05-40
Subirana Brugada Josep (CNT-FAI) La Canya Girona 18-05-40
Sugrañes Martí Doménec La Guàrdia dels Prats Tarragona 20-10-39
Surroca Giralt Simó Centelles Barcelona 23-05-39
Tàpias Cuspineda Octavi Granollers Barcelona 07-07-39
Tarim Marchanet Josep Barcelona Barcelona 12-09-39
Tarragó Miró Jaume Sarral Tarragona 16-11-39
Tarrés Balaguer Bru Àvia Barcelona 28-05-43
Tarrés Camps Alfons Sant Gregori Girona 07-12-39
Teixidó Pous Josep (CNT-FAI) Roda de Ter Barcelona 11-07-39
Teixidor Planelles Miquel (CNT-FAI) Sant Joan les Fonts Girona 23-07-40
Termens Roca Ramon Sant Martí Sarroca Barcelona 14-07-43
Terrones Cerezo Pasqual Barcelona Barcelona 12-07-39
Torner Bisbal Isidre Igualada Barcelona 11-11-39
Torras Miró Joan Caldes de Montbui Barcelona 16-05-39
Torrella Franch Ricard Tarrassa Barcelona 15-11-39
Torres Guinovart Antoni El Morell Tarragona 20-10-39
Torres Sánchez Pere Ripollet Barcelona 29-07-42
Torrús Masriera Josep (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 19-06-42
Torrús Bachs Joan (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 24-03-43
Toset Gilabert Pau Tivissa Tarragona 31-07-40
Tost Rué Miquel Cervià de les Garrigues Lleida 26-08-39
Tost Rué Antoni (CNT-FAI) Cervià de les Garrigues Lleida 25-04-39
Tost Griñó Jaume (CNT-FAI) L'Albi Tarragona 14-07-39
Trias Coll Joaquim Salt Girona 28-03-39
Trilla Sanuy Càndid Barcelona Barcelona 04-07-40
Triquell Mateu Josep Aitona Lleida 29-11-39
Trull Pollín Mateu Sant Vicenç de Torelló Barcelona 29-07-39
Tur Ollé Miquel Manresa Barcelona 01-04-40
Tutusaus Casals Josep Salomó Tarragona 20-10-39
Urgell Munté Càndid Falset Tarragona 06-05-39
Urpinells Virgili Marcel (CNT-FAI) Canet de Mar Barcelona 18-11-39
Valero Tarrero Ricard Badalona Barcelona 07-05-39
Valero Peral Josep Roses Girona 28-07-39
Valldeperes Sebastià Josep Amposta Tarragona 15-07-39
Vallespí Serres Ramon (CNT-FAI) El Pinell de Brai Tarragona 06-11-40
Vallespí Montagut Llorenç (CNT-FAI) El Pinell de Brai Tarragona 06-11-40
Vallespí Ferré Baptista (CNT-FAI) El Pinell de Brai Tarragona 31-07-40
Vallespí Martínez Llorenç (CNT-FAI) El Pinell de Brai Gandesa 12-07-38
Valls Cabré Washington Tarragona Tarragona 20-10-39
Valls Llorens Joan El Pla de Cabra Tarragona 30-05-39
Valls Ostén Joaquim Salt Girona 28-03-39
Valls Rivas Francesc (CNT-FAI) Llagostera Girona 12-05-39
Vaqué Bufí Isidre Sant Pere de Torelló Barcelona 16-12-40
Vaquer Maranges Joan Alp Girona 13-01-42
Vasco Hornero Gerard (CNT-FAI) Caldes de Montbui Barcelona 28-05-39
Vecian Sisó Joan Santa Coloma de Queralt Tarragona 19-10-39
Vega Denis Josep-de-la Tarragona Tarragona 10-06-41
Ventosa Margalef Carles Gavà Barcelona 27-07-40
Ventura Gomà Rossend Castellbell i el Vilar Barcelona 27-07-43
Ventura Barceló Josep Girona Girona 12-08-39
Ventura Rodríguez Pere (CNT-FAI) La Garriga Barcelona 20-02-39
Vergés Coll Vicenç Matadepera Barcelona 05-07-40
Vericat Jara Narcís Vilafranca del Penedès Barcelona 22-01-42
Vernet Vallverdú Josep Tarragona Tarragona 16-05-39
Vernet Torner Joan (CNT-FAI) Móra d'Ebre Tarragona 24-07-40
Vernet Torner Francesc (CNT-FAI) Móra d'Ebre Tarragona 24-07-40
Via Comas Jaume Sant Boi de Llobregat Barcelona 16-06-43
Vicent Garcia Joaquim Olesa de Montserrat Barcelona 09-03-43
Vidal Moncunill Josep Sant Feli de Codines Barcelona 13-05-43
Vidiella Borrull Llorenç (CNT-FAI) El Pinell de Brai Tarragona 24-02-41
Vielsa Melcior Garín Olesa de Montserrat Barcelona 01-04-40
ViIa Martorell Joan Granollers Barcelona 11-03-40
Vila Llach Francesc Les Planes d'Hostalets Girona 22-10-39
Vila Gallemí Francesc Molins de Rei Barcelona 16-10-43
Vila VaIlès Delfí Sant Vicenç dels Horts Barcelona 07-06-40
Vila ValIs Pere (CNT-FAI) Torellò Barcelona 27-05-39
Viladecans Arboix Josep (CNT-FAI) Manlleu Barcelona 26-03-39
Vilanova Clarà Sebastià (CNT-FAI) Artès Barcelona 16-07-39
Vilardell Majoral Ramon Sallent Barcelona 21-03-42
Vilaseca Vilantino Joan Manresa Barcelona 28-10-39
Villarasa Puigdollers Pere Manlleu Barcelona 27-03-40
Villarroya Bayo Joaquim Argentona Barcelona 01-04-40
Villegas Garrido Gabriel Castellfollit de la Roca Girona 22-10-39
Vinaixa Serra Manuel (CNT-FAI) Sant Sadurní d'Anoia Barcelona 04-11-39
Viñas Casoliva Benet Fígols de les Mines Barcelona 27-05-39
Viñeta Casany Rafael Torellò Barcelona 27-05-39
Vivancos Lorente Antoni Sant Adrià del Besòs Barcelona 27-05-39
Vives Sanjerich Josep Castellgalí Barcelona 09-07-39
Vives Brull Joan (CNT-FAI) Tivissa Tarragona 14-04-43
Zomeño Muriana Martí Cardona Barcelona 09-08-39
 

(*) Per a la qüestió de la repressió franquista, cal consultar el llibre de Josep M. Solé i Sabaté La repressió franquista a Catalunya, 1938-1953. Edicions 62, s/a. Barcelona, 1985.